O firmie

Profil działalności

Firma IT Kontrakt powstała w 2004 roku. Wrocławska firma, jako jedna z pierwszych w tej części Europy, zajęła się outsourcingiem kadry IT, czyli budowaniem specjalistycznych zespołów do dużych projektów informatycznych. IT Kontrakt jest partnerem biznesowym największych banków, firm finansowych, ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych i informatycznych.
W chwili obecnej firma zatrudnia 1200 specjalistów IT (project managerów, analityków, projektantów, architektów, programistów, testerów i in.), którzy realizują projekty informatyczne w zakresie tworzenia oraz wdrażania nowoczesnych technologii dla biznesu w Polsce i za granicą.

Grupa kapitałowa

Od kwietnia 2012 należymy do międzynarodowej grupy kapitałowej Work Service S.A. notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (400 milionów euro w przychodach ze sprzedaży w 2014). Spółki grupy świadczą specjalistyczne usługi z zakresu doradztwa personalnego, outplacementu oraz leasingu pracowniczego dla największych firm.
Grupa Kapitałowa Work Service S.A. to lider na polskim rynku usług HR, który swoją działalność prowadzi także w jedenastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, m.in.: w Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii i Węgrzech.

IT Kontrakt goes international

Mapa europy
moskwa berlin wrocław pfäffikon

Pointer img

Jako doświadczony partner biznesowy, firma IT KONTRAKT łączy potencjał wysokiej klasy ekspertów IT z Europy Środkowo-Wschodniej z globalnym zapotrzebowaniem Klientów w zakresie realizacji usług w różnych obszarach IT.

Zespół zarządzający

Leszek Kowalczykiewicz - Prezes Zarządu

Sukces naszej firmy zbudowany jest na profesjonalizmie i doświadczeniu naszego zespołu. Takie podejście procentuje zadowoleniem naszych partnerów biznesowych, ich zaufaniem oraz długoterminowymi, satysfakcjonującymi relacjami.

Leszek Kowalczykiewicz ukończył z wyróżnieniem Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu; Wydział Gospodarki Narodowej, specjalizacja: Handel Zagraniczny. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu komunikacji i zarządzania. W latach 2000-2006 jako Menadżer ds. Handlowych w spółce Logotec Enterprise S.A. zdobywał doświadczenie w sprzedaży i nadzorowaniu implementacji nowoczesnych rozwiązań IT. Od roku 2006 współwłaściciel i Dyrektor Handlowy w IT Kontrakt Sp. z o.o., a od lipca 2016 Prezes Zarządu odpowiedzialny całościowo za działania handlowe spółki.

Tomasz Pyrak – Wiceprezes Zarządu

Realizacja dużego projektu wymaga całego sztabu ekspertów, posiadających różne umiejętności – merytoryczne, biznesowe, analityczne czy wreszcie informatyczne.

Nasi specjaliści, wykraczając swoimi kompetencjami poza obszar stricte technologiczny, cieszą się opinią wszechstronnych pracowników o wysokim stopniu zaangażowania i jakości wykonywanej pracy.

Tomasz Pyrak ukończył Sheridan College Institute of Technology and Advanced Learning w 1993 roku w Oakville, w Kanadzie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w branży IT, w szczególności w sektorze finansowym. Piastował stanowiska techniczne i kierownicze jako dyrektor różnego rodzaju projektów informatycznych. Ponadto, miał okazję pracować w firmach takich jak Algorithimics Inc, KPMG Consulting, Altkom, SII.

Jest współzałożycielem spółki IT Service, w której pełni funkcję Prezesa Zarządu odpowiedzialnego za strategię i zarządzanie operacyjne. Od lipca 2016 jako Wiceprezes
rozwija prace szeroko rozumianego Działu IT w grupie IT Kontrakt.

Rozwój firmy


rozpoczęcie działalności IT Kontrakt Sp z o.o.

2004

100 specjalistów IT

2006

pod patronatem IT Kontrakt powstaje Polska Szkoła IT

2008

300 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK w Warszawie

2010

zostaje uruchomiony oddział ITK w Niemczech

założenie w Niemczech spółki-córki IT Kontrakt GmbH

420 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK Gdańsk

2011

zakup spółki programistycznej Stermedia Sp. z o.o

zostaje uruchomiony oddział ITK Kraków

2012

zostaje uruchomiony oddział ITK Poznań

dołączenie do Grupy Kapitałowej Work Service

510 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK Szwajcaria

2014

założenie w Szwajcarii spółki IT Kontrakt AG

wejście IT Kontrakt na rynek rosyjski

2015

zostaje uruchomiony oddział ITK Katowice

zakup firmy informatycznej IT Service Sp. z o.o.

ponad 1000 specjalistów IT

Nagrody

Partnerzy