Aktualności

Stermedia zwycięzcą konkursu MICCAI 2015

Firma Stermedia, jedna z Wrocławskich spółek Grupy IT Kontrakt, wygrała konkurs na najlepszy komputerowy odczyt obrazów radiologicznych i histopatologicznych w Monachium. Wszystko to, jest zasługą grupy programistów, którzy wspólnymi siłami stworzyli pierwszy system rozpoznający i diagnozujący zmiany nowotworowe w mózgu. Na chwilę obecną, jest on w stanie rozpoznać nowotwór na podstawie zdjęcia próbki pobranej od chorego pacjenta. Po wprowadzeniu do systemu, jest ono porównywane z innymi, które wcześniej zostały dodane do bazy.

Stermedia podjęła już współpracę z Dolnośląskim Centrum  Onkologii, pierwszą placówką na terenie Polski, która w niedługim czasie zacznie wykorzystywać program w codziennej diagnostyce.

To jednak nie koniec. Nasi programiści dążą do zwiększenia ilości rodzajów rozpoznawanych  nowotworów. Dodatkowo, istnieją plany na udostępnienie programu drogą internetową lekarzom z innych krajów. Dzięki temu, byłoby możliwe nie tylko diagnozowanie nowotworu, ale także internetowa konsultacja mająca na celu szybszą pomoc pacjentom.

Więcej…

 

Powrót

Nagrody

Partnerzy